Pohod Zagorskim bregovitim putem

PK Picelj, kod Zaboka 262m

Ponedjeljak, 6. siječnja 2020. Sv. Tri Kralja

image.pngimage.png

Planinarska kuća Picelj nalazi se na vrhu vrlo razglednog brijega Piclja u blizini Zaboka. To je stara drvena kuća preseljena s područja Jastrebarskog u slikovit zagorski kraj. Pored kuće, na strmini ispod terase, nalazi se Botanička zbirka Poučni park Picelj koju su uredili članovi zabočkog PD-a Zagorske steze.

PLAN POHODA:

7:33              Polazak vlaka za Zabok

8:45 – 9:30   Okupljanje u Zaboku na Trgu K. Š. Đalskog, preko puta ormarića

PD  Zagorske steze.

9:30             Polazak sa starog autobusnog kolodvora za Krapinske Toplice  (troškovi

prijevoza od Zaboka do Krapinskih Toplica su 10,00 kn).

10:15           Početak pješačenja od autobusnog kolodvora prema kapelici Sv. Marije

Magdalene i dalje prema crkvi Majke Božje na Klupcima gdje ćemo vas i                 ponuditi vrućim čajem i kuhanim inom – nastavak hrptom između Prosenika,

Temovca i Tisanić jarka na Picelj.

13:00 do 14:00 – dolazak na Picelj, ručak i druženje uz pjesmu i ples.

17:34                 Polazak vlaka za Zagreb.

18:55                 Dolazak u Zagreb.

PLAN POHODA:

7:33                   Polazak vlaka za Zabok

8:45 – 9:30        Okupljanje u Zaboku na Trgu K. Š. Đalskog, preko puta ormarića PD  Zagorske steze.

9:30                   Polazak sa starog autobusnog kolodvora za Krapinske Toplice  (troškovi prijevoza od                 Zaboka do Krapinskih Toplica su 10,00 kn).

10:15                  Početak pješačenja od autobusnog kolodvora prema kapelici Sv. Marije  Magdalene i dalje                    prema crkvi Majke Božje na Klupcima gdje ćemo vas i ponuditi vrućim čajem i kuhanim                     vinom – nastavak hrptom između Prosenika, Temovca i Tisanić jarka na Picelj.

13:00 do 14:00 – dolazak na Picelj, ručak i druženje uz pjesmu i ples.

17:34                 Polazak vlaka za Zagreb.

18:55                 Dolazak u Zagreb.

Kao stari „zvjezdari“ zaželimo si dobro i darujmo jedni druge prijateljstvom.

Prijevoz:  vlak.

Sastanak sudionika na Glavnom kolodvoru u 7,10 sati i                       kupujemo povratnu kartu za Zabok. Cijena povratne karte 44 kn.

Prijave i informacije: Damir LASIĆ, 098 314 170

e-mail: damir.lasic1@gmail.com